Infolinia  telefon 607 615 717    HIFI24

BOSE PowerMatch PM8250N Konfigurowalny wzmacniacz mocy (wersja sieciowa)

BOSE PowerMatch PM8250N Konfigurowalny wzmacniacz mocy (wersja sieciowa)

Konfigurowalny profesjonalny wzmacniacz mocy Bose® PowerMatch PM8250 zapewnia koncertową jakość dźwięku przy wysokim poziomie możliwości skalowania i konfiguracji. PM8250 oferuje wiele opcji kanałów i mocy, posiada zintegrowany procesor dźwiękowy DSP, interfejs na panelu przednim i złącze USB. Wersje wyposażone w Ethernet pozwalają na konfigurację, sterowanie i monitoring przez sieć. Gniazdo rozszerzeniowe umożliwia podłączenie opcjonalnych cyfrowych kart rozszerzeń. Wzmacniacze PowerMatch korzystają z wielu technologii Bose, zapewniając niespotykane połączenie osiągów, wydajności i łatwości montażu opartych na solidnym, zastrzeżonym projekcie.

Wzmacniacz zawiera monolityczne układy scalone wykorzystujące urządzenia wyjściowe MOSFET korzystające z topologii Klasy D, posiadające zarówno obwody pętli napięciowych jak i sprzężenia zwrotnego. Wzmacniacz posiada zasilacz impulsowy z szybko-śledzącymi obwodami poprawy współczynnika mocy, które pozwolą na uzyskanie pełnej mocy z gniazd prądu przemiennego od 100 do 240 V, 50/60 Hz. Wzmacniacz zawiera wejście mocy elektrycznej IEC 320-C14 10/15-amp i jest wyposażony w odłączany kabel zasilania. Wzmacniacz posiada ochronę przeciw zwarciom i przeciążeniom, ogólnemu przegrzaniu, DC, przeciążeniom związanym z wysokim częstotliwościom, przepięciom i podnapięciom jak również błędom wewnętrznym.

Wzmacniacz posiada osiem niezależnych kanałów mocy, które mogą zostać skonfigurowane w taki sposób, by przydzielić 2000 watów całkowitej znamionowej mocy oddanej na 2 - 8 kanałów. Wzmacniacz jest wyposażony w wentylatory o zmiennej prędkości, które są sterowane przez oprogramowanie w celu minimalizacji hałasu. Przepływ powietrza wentylatorów jest skierowany z panelu przedniego do panelu tylnego. Umieszczenie wielu wzmacniaczy w racku jest możliwe bez przeznaczania dodatkowego miejsca na umożliwienie wentylacji. Wzmacniacz może pracować bez przerwy przy wykorzystaniu 1/3 mocy znamionowej przy obciążeniu 4-omów, w temperaturach otoczenia do 104° F (40° C). Typowy pobór prądu przy 1/3 mocy znamionowej wynosi 8,1 amperów przy 120 VAC i 4,1 ampery przy 230 VAC.

Wzmacniacz mocy spełnia lub przekracza poniższe minimalne specyfikacje wydajności:

Czułość wejścia dla mocy znamionowej: 0, +4, +12 i +24 dBu, wybierane przez użytkownika
Znamionowa moc wyjściowa na kanał, przy wszystkich kanałach aktywnych przy mniej niż 0,1% THD, typowa (1kHz): Tryb Mono do 8 kanałów, 250 watów na 4 i 8 omów. Tryb V-Bridge do 4 kanałów, 500 watów na 4 omy, 8 omów, lub z liniami 100V (przy 1% THD), 400 watów przy 70V (przy 1% THD). Tryb I-share do 4 kanałów, 500 watów na 2 omy. Tryb Quad przy 2 kanałach, 1000 watów na 4 omy lub z liniami 100V (przy 1%THD) 800 watów z 70V liniami (przy 1% THD).
Pasmo przenoszenia (±0,5 dB @ 1 W): 20 Hz do 20 kHz
Stosunek sygnału do szumu (1 dB poniżej mocy znamionowej, z czułością wejścia +24 dBu) 99 dBA
Całkowite zniekształcenie harmoniczne (1 wat od 20 Hz do 20 kHz): mniej niż 0,4%
Zniekształcenie międzymodulacyjne (SMPTE 60 Hz i 7 kHz): mniej niż 0,4%
Separacja kanałów (przyległe kanały na 1kHz): większa niż 65 dB
Współczynnik tłumienia (10 – 1000 Hz, 4 omy): powyżej 1000

Wzmacniacz zawiera osiem zbalansowanych wejść analogowych, umieszczonych na tylnym panelu i wykorzystujących 3-wtykowe złącza typu terminal-block. Wejścia analogowe powinny obsługiwać sygnały wejściowe do +24 dBu. Wzmacniacz posiada cyfrowe gniazdo rozszerzeń mogące przyjmować i przesyłać 8 cyfrowych kanałów audio z wykorzystaniem opcjonalnej cyfrowej karty rozszerzającej dostępnej w zastrzeżonych i standardowych dla branży protokołach. Wyjścia wzmacniacza są zakończone 8-wtykowymi, wysokoprądowymi złączami typu terminal-block, do których można przyłączyć przewody 10-22 AWG.

Wzmacniacz zawiera procesor sygnałowy (DSP) zoptymalizowany dla obsługi zestawów głośnikowych, przy pracy 24-bitowej i częstotliwości 48kHz. Całkowite opóźnienie (wejście analogowe do wyjścia wzmacniacza) wynosi 0,95 milisekundy. Blokowe przetwarzanie sygnału składa się z poniższych elementów dla każdego z ośmiu kanałów:
5-pasmowy parametryczny korektor sygnału wejściowego, szeregowy korektor kompensacji niskiej częstotliwości/środkowej części pasma, zwrotnice, 9-pasmowy parametryczny korektor sygnału wyjściowego, ogranicznik opóźnienia, szczytowej wartości sygnału wyjściowego i średniego RMS. Urządzenie jest również wyposażone w matrycę umożliwiającą dowolne kierowanie sygnału z wejść na wyjścia. Na wyposażeniu znajduje się także generator  oferujący tryb sygnału, szumu i „sweep”, umożliwiające pomiar i zapis impedancji dla każdego kanału wyjściowego.

 

 

Panel przedni

1. Wskaźniki LED
2. Ekran LCD
3. Przycisk nawigacji ekranowej
4. Selektor obrotowy
5. Przyciski ekranowe Menu (1-5)
6. Złącze USB
7. Przednie otwory wentylacyjne
8. Przednie zaczepy montażowe

Panel tylni

1. Złącza wejścia analogowego (A-H)
2. Wyjście powiadomienia o defekcie
3. Złącze sieciowe Ethernet Rj-45 (tylko wersje sieciowe)- Złącze RJ-45 obsługujące połączenie z oprogramowaniem ControlSpace Designer oraz szeregowe poprzez komunikację Ethernet
4. Tylne otwory wentylacyjne
5. Pokrywa cyfrowego wejścia na kartę
6. Złącza wyjściowe (1-4 i 5-8)
7. Gniazdo zasilania
8. Zatrzask podtrzymujący wtyk prądu zmiennego
9. Wyłącznik sieciowy
10. Tylny element wspornikowy do montażu w racku