Infolinia  telefon 607 615 717    HIFI24

JBL Koncertowe Seria PRX900

06-11-2022

JBL Koncertowe 
Seria PRX900

 

Globalny lider w dziedzinie audio, wideo, oświetlenia i sterowania, HARMAN Professional Solutions, przedstawia nową serię głośników i subwooferów JBL PRX900. Charakteryzuje się ona zaawansowaną akustyką, wszechstronnym procesorem DSP, niezrównaną mocą i pełną kontrolą BLE za pośrednictwem aplikacji JBL Pro Connect.
 


W skład nowej serii wchodzą trzy dwudrożne kolumny głośnikowe i dwa subwoofery. Nowe, autorskie układy przetworników zasilane przez ultra wydajne wzmacniacze klasy D zapewniają czystość dźwięku nawet przy maksymalnej głośności, z poprawioną dyspersją i szerokością wiązki oraz płynnym rozciągnięciem niskich częstotliwości.


 
Wiodący w klasie pakiet DSP serii PRX900 jest dostępny za pośrednictwem intuicyjnego panelu z wyświetlaczem LCD i aplikacji JBL Pro Connect. Obejmuje on 12-pasmowy korektor parametryczny do dostrajania systemu, a także zintegrowaną technologię dbx Drive Rack, obejmującą bieżącą i stałą automatyczną eliminację sprzężeń, miękki limiter systemowy z opcją Soundcraft Overeasy oraz ustawienia i presety opóźnienia głośników.


 
Seria PRX900 została tak zaprojektowana tak, aby wytrzymać trudy podczas mobilnych występów. Sztywne kompozytowe obudowy głośników posiadają komputerowo modelowane ożebrowanie dla optymalnej wydajności akustycznej i trwałości. Subwoofery są umieszczone w 18 mm obudowach z brzozy ze zoptymalizowanym usztywnieniem dla gładkiej, dokładnej odpowiedzi niskich częstotliwości. Jak każdy produkt JBL, wszystko jest wzmocnione przez wiodące w branży protokoły testowe i walidacyjne, a seria jest wspierana przez bezprecedensową siedmioletnią gwarancję.

 

Seria PRX900 to wszechstronne rozwiązanie dla DJ-ów i zespołów, lokali muzycznych i firm rentalowych, dostawców A/V oraz wszystkich, którzy poszukują trwałych, profesjonalnych systemów zapewniających potężny, wypełniający pomieszczenie dźwięk.


 
Kluczowe innowacje obejmują:

 

Całkowicie nowa konstrukcja akustyczna
Od głośników po obudowy, seria PRX900 została zaprojektowana z myślą o zaawansowanej wydajności akustycznej. Opatentowane 1,5-calowe przetworniki kompresyjne JBL 2408H-2 z poliamidowymi membranami i magnesami neodymowymi zapewniają czyste, szczegółowe przenoszenie wysokich częstotliwości; innowacyjne nowe tuby z unowocześnionymi falowodami JBL Image Control zapewniają spójną szerokość wiązki i dyspersję częstotliwości. Nowa generacja głośników nisko tonowych z magnesami ferrytowymi zapewnia gładkie, naturalne brzmienie basu, a konstrukcja portu FEA redukuje szumy powietrza i zniekształcenia.

 

Najwyższa wydajność energetyczna


Napędzana przez wysoce wydajne wzmacniacze klasy D, seria PRX900 zapewnia akustyczną czystość i definicję przy minimalnej kompresji mocy, nawet przy maksymalnej głośności. Cewki o wysokiej liniowości zapewniają doskonałą wydajność energetyczną i niskie całkowite zniekształcenia harmoniczne, a niskoszumowe stopnie wzmocnienia wejściowego optymalizują zakres i wysokość wzmocnienia dla różnych wymagań. Wysokiej jakości przetwornik C/A i ADC zapewniają niemal bezstratną konwersję dźwięku. System bez trudu obsługują duże przestrzenie widowiskowe o wysokich wymaganiach dotyczących mocy i wydajności, zapewniając poziom wyjściowy do 134 dB przy 30 Hz. Dzięki współczynnikowi CMRR (Common Mode Rejection Ratio) przekraczającemu 55 dB i THD (Total Harmonic Distortion) <32 dB, szumy praktycznie nie występują.

 

Wiodący w klasie procesor DSP


Seria PRX900 jest wyposażona w kompleksowy procesor DSP, który jest dostępny za pośrednictwem aplikacji JBL Pro Connect lub kolorowego wyświetlacza LCD. Przetwarzanie obejmuje 12-pasmowy korektor parametryczny oraz zoptymalizowane presety i „snapshoty”. Wbudowana technologia dbx DriveRack oferuje bieżącą i stałą automatyczną eliminację sprzężeń, twarde i miękkie limitery oraz 180 ms opóźnienia głośników w 100-mikrosekundowych odstępach dla w pełni wyrównanych czasowo systemów.

 

Wszechstronność i skalowalność


Połącz głośniki i subwoofery serii PRX900 w wielu konfiguracjach, aby spełnić wymagania zarówno scenariuszy mobilnych, jak i instalacji stałych. Głośniki posiadają podwójne gniazda na słupy 36 mm i sześć punktów zawieszenia M10; subwoofery posiadają gniazda na sztyce z gwintem M20. Głośniki pełnozakresowe posiadają wbudowany czujnik żyroskopowy, który automatycznie optymalizuje strojenie systemu w zależności od ustawienia monitorów.

 

Ekosystem Pro Connect


Aplikacja JBL Pro Connect oferuje funkcje BLE do sterowania systemem do 10 głośników oraz integrację liniową z głośnikami JBL EON ONE MK2, PRX ONE i EON700. Dostęp do pełnych funkcji DSP bezpośrednio z aplikacji, w tym do funkcji dostępnych tylko w aplikacji, takich jak „snapshoty” i grupowanie głośników.

 

Wytrzymałość


Komponenty PRX900 są umieszczone w mocnych, lekkich obudowach, które maksymalizują zarówno wydajność akustyczną jak i trwałość. Obudowy głośników wykonane są z mieszanki polipropylenu i metalu, zoptymalizowanej pod kątem sztywności, z komputerowo modelowanym wewnętrznym użebrowaniem, zaprojektowanym dla maksymalnej integralności strukturalnej i minimalnego hałasu obudowy. Obudowy subwooferów posiadają zoptymalizowane użebrowanie, które wygładza pasmo przenoszenia niskich częstotliwości.

 


 

Polecane produkty