Infolinia  telefon 607 615 717    HIFI24

RCF Art 915-AX Dwudrożna kolumna aktywna 2100W, 1", 15", mikser, Bluetooth, FirPhase, Bass Motion Control

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • 15545
  • Producent: RCF
  • Kod producenta: 8024530020118

  • Historia ceny
  • 5 388,00 zł
  • Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank, Leasing
  • Sprawdź raty

 

Zachwyć się potężnym wewnętrznym mikserem cyfrowym i zaawansowanym parowaniem Bluetooth®.

 

ART 9-AX to najwyższej klasy rozwiązanie dla każdej przenośnej aplikacji audio
Podłącz swoje instrumenty i mikrofony do zasilanych 48V przedwzmacniaczy lub wejść liniowych; wewnętrzny 6-kanałowy mikser cyfrowy z kompresorami, EQ, Reverbem i Duckerem pomoże Ci wykonać zadanie. A jeśli zabraknie Ci czasu, skorzystaj z trybów szybkiej konfiguracji z opcjami konfiguracji krok po kroku.

 

Dzięki nowej serii ART 9-AX możesz zostawić swój mikser w domu.

 

6-kanałowy wewnętrzny mikser
Dwa przedwzmacniacze niskoszumowe THAT Corporation®
Stereofoniczne wejście Aux
Stereofoniczne wejście audio Bluetooth
Elastyczne wyjścia
Wyjście Direct Link
Przewodowe wyjście stereo L/R
Wyjście crossovera subwoofera z presetami dla kilku RCF SUB

 

Przedwzmacniacze klasy studyjnej THAT Corporation®


Skorzystaj z najlepszego mikrofonu, jaki posiadasz, ponieważ ART 9-AX zapewnia Ci najlepszy przedwzmacniacz, jaki można znaleźć w tym segmencie.

W obwodzie przedwzmacniacza mikrofonowego zastosowano najnowszą technologię THAT Corporation, aby zapewnić ultra czysty i precyzyjny sygnał do głośnika.

 

ART 9-AX posiada kilka trybów pracy, samodzielnie lub w parach z innymi głośnikami i/lub subwooferami, przewodowo lub bezprzewodowo.

 

Wszystkie dostępne funkcje i parametry są dostępne na tylnym panelu, lub z dedykowanej aplikacji, z urządzeniami iOS i Android.

 

 

DIRECT LINK

 

Sygnał obecny na wejściu INPUT 1/L jest wysyłany bezpośrednio do wyjścia poprzez naciśnięcie przycisku "IN 1 LINK". Przydatne do zasilania innego głośnika.

 

 

 

 

WEWNĘTRZNY MIKSER

 

Wewnętrzny mikser pozwala na podłączenie do dwóch źródeł liniowych lub mikrofonów, z indywidualnym zasilaniem phantom 48V, oraz niezbalansowanego źródła stereo. Zarządza on również bezprzewodowym sygnałem stereo ze strumieniowego przesyłania dźwięku przez Bluetooth®.

 

 

Przedwzmacniacze klasy studyjnej THAT Corporation®


Skorzystaj z najlepszego mikrofonu, jaki posiadasz, ponieważ ART 9-AX zapewnia Ci najlepszy przedwzmacniacz, jaki można znaleźć w tym segmencie.

W obwodzie przedwzmacniacza mikrofonowego zastosowano najnowszą technologię THAT Corporation, aby zapewnić ultra czysty i precyzyjny sygnał do głośnika.

 

 

Obsługa na żywo w Twojej kieszeni


Zarządzaj ART 9-AX z Twojego smartfona lub tabletu dzięki LiveRemote App
RCF LiveRemote App ułatwia regulację ustawień miksera ART 9-AX, DSP, FX, routingu i Bluetooth®. LiveRemote umożliwia również pełną kontrolę nad wewnętrznym silnikiem ART 9-AX: przywoływanie i zapisywanie presetów, ustawianie pożądanych poziomów głośności, regulację EQ, kompresorów i FX, dostosowywanie i dostrajanie systemu dźwiękowego i wiele więcej. Dostępny dla telefonów i tabletów z systemem Android i iOS.

 

 

 

Sparuj go bezprzewodowo za pomocą jednego dotknięcia


Głośnik może być używany samodzielnie, połączony z innym ART, a nawet podłączony do subwoofera. Wydobądź najlepsze brzmienie swojego systemu dzięki 5-pasmowemu equalizerowi, opóźnieniu wyjścia i wbudowanej cyfrowej zwrotnicy z ustawieniami. Możesz połączyć dwa urządzenia ART 9-AX bezprzewodowo, aby uzyskać konfiguracje stereo lub dual mono. Włącz swoje urządzenie mobilne i podłącz je do ART 9-AX, aby uzyskać strumień audio przez Bluetooth ® i zdalne sterowanie zarówno dla pojedynczych, jak i obu sparowanych głośników.

 

Zestaw narzędzi dla profesjonalnych użytkowników


Dzięki trybowi zaawansowanej kontroli, ART 9-AX to głośnik rozwiązujący problemy, który chcesz zabrać w trasę.

 

Zaawansowane funkcje dla profesjonalnych użytkowników


Wewnętrzny mikser zapewnia wszystkie potrzeby związane z routingiem, a wewnętrzna zwrotnica pomaga używać głośnika z dowolnym subwooferem. Wewnętrzny 5-pasmowy korektor parametryczny pozwala zarządzać dudniącymi przestrzeniami lub rezonansami modalnymi, podczas gdy opóźnienie wyjścia utrzymuje dźwięk zawsze na czasie. Bezprzewodowe sparowanie z innym ART 9-AX jest przydatnym narzędziem, gdy masz fizyczne ograniczenia i nie możesz poprowadzić kabli sygnałowych.

 

 

 

Ustawienie RCF SUB w kilka sekund


Dzięki wewnętrznym gotowym presetom dla subwooferów RCF, Twój system dźwiękowy jest idealnie wyrównany i gotowy do występu w kilku krokach. Podłącz swój subwoofer do ART 9-AX, wybierz preset głośnika w menu i jesteś gotowy do gry.

 

 

 

 

 

2100 W: najpotężniejszy bezprzewodowy głośnik Bluetooth®


ART 9-AX to najpotężniejszy głośnik na rynku, również przy połączeniu bezprzewodowym.

 

Połączenie Bluetooth® klasy 1 może odbierać 2-kanałowy strumień audio i zapewnia wyjście stereo lub podwójne mono do parowania z głośnikami RCF wyposażonymi w funkcję AX. Przetestowaliśmy ponad 100 metrów (328 stóp) możliwości działania w wolnym polu. Ciesz się wygodą połączenia Bluetooth®, gdy masz ograniczenia architektoniczne, obszary dla pieszych lub niedostępne połączenia sygnałowe.

 

Moc, która porusza


Najpotężniejszy wzmacniacz w swojej klasie. Ulepszenia RCF w konstrukcji przetworników sprawiają, że są one mocniejsze i potężniejsze, więc wzmacniacz podąża za ewolucją. Z mocą 2100 W, 2-kanałowy wzmacniacz ART 9 Class-D jest o 50% mocniejszy niż poprzednie modele, zdolny do zarządzania ekstremalnie wysokimi poziomami ciśnienia akustycznego z ultraszybkim atakiem, realistyczną odpowiedzią transjentową i bardzo niską temperaturą strat. ART 9 jest bardzo energooszczędny, więc nie ma potrzeby stosowania wentylatora chłodzącego - wzmacniacz jest przymocowany do solidnego aluminiowego promiennika ciepła w tylnej części urządzenia - bez żadnych ruchomych części. Będąc fizycznie połączonym z wewnętrzną ramą, wzmacniacz jest pewny i solidny w obudowie. Obwód wejściowy charakteryzuje się nową konstrukcją o niskim poziomie zniekształceń z zaawansowanym limiterem bezpieczeństwa, zachowując prawdziwy charakter sygnału wejściowego na wszystkich poziomach. Wszystkie wzmacniacze ART 9 zostały zaprojektowane zgodnie z normą EN62368-1 w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i wyposażone są w sekcję zasilania impulsowego, łączącą wysoką wydajność z minimalną wagą.

 

Doskonałe przetworniki


Lekkie i potężne, przetworniki RCF są prawdziwą referencją dla wysokiej wydajności. Wszystkie przetworniki i komponenty serii ART 9 zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez RCF.

 

Wysokie częstotliwości


Nowa konstrukcja cewki 1,75-calowego przetwornika ciśnieniowego z kopułką z poliimidu-kaptonu charakteryzuje się nową technologią łączenia i wzmocnionymi żebrami, dzięki czemu jest 10 razy bardziej wytrzymała niż poprzednie konstrukcje. Przeprojektowany korektor fazy zwiększa czystość dźwięku, poprawiając reakcję na transjenty i polepszając połączenie z przetwornikiem niskich częstotliwości


Niskie Częstotliwości


Konstrukcja przetwornika niskiej częstotliwości zyskuje większą stabilność przy wyższych prądach, z mniejszymi zniekształceniami i jest bardzo wydajna pod względem odprowadzania ciepła. Kontrola jakości RCF jest bardzo ścisła. Nasze woofery są testowane 200 godzinnym sygnałem ciągłym, aby poddać przetwornik ekstremalnym obciążeniom. Tylko najlepsza konstrukcja woofera może pasować do ART 9.

 

 

Bring ART with you


ART 9 może pracować jako główny system lub jako monitor podłogowy. Ta elastyczność sprawia, że jest to inteligentny wybór dla szerokiego zakresu zastosowań w zakresie dźwięku na żywo. Obudowa jest łatwa do przenoszenia, dzięki ergonomicznym uchwytom po obu stronach i na górze. W dolnej części znajduje się stalowy wspornik do montażu na stojaku lub sztycy subwoofera. Każdy model może być również podwieszony, zamontowany na ścianie lub kratownicy przy użyciu wielu punktów mocowania M10 i specjalnych akcesoriów. Od odlewu do ostatecznej tekstury, ART 9 oferuje maksymalną wytrzymałość na intensywne użytkowanie w trasie, doskonale nadaje się również do montażu stacjonarnego.

 

 

 

Nowy projekt obudowy


Profesjonalny wygląd obudowy ART 9 jest idealny do wydarzeń na żywo lub zastosowań instalacyjnych. Elegancka obudowa wykorzystuje specjalny polipropylenowy materiał kompozytowy o radykalnie nowej koncepcji konstrukcyjnej. Osłona maskownicy to wytrzymała stal chroniąca zarówno przetworniki jak i porty wentylacyjne. Specjalnie zaprojektowane usztywnienie M łączy cztery wewnętrzne strony obudowy i wzmacniacza, zapobiegając wszelkim odkształceniom w celu uzyskania całkowicie obojętnego korpusu, o zwiększonym tłumieniu akustycznym nawet przy maksymalnych ustawieniach głośności. Pełni on również funkcję struktury wzmacniającej, zapewniając większą odporność na naprężenia mechaniczne.

 

 

 

 

Zaawansowany projekt ART9 leży w obudowie głośnika. Nowy falowód True Resistive Waveguide jest rezultatem kilku udoskonaleń zarówno w konstrukcji przetworników jak i portów wentylacyjnych przy użyciu Finite Element Analysis, oraz ciągłych pomiarów w komorach bezechowych RCF. Dzięki technologii FiRPHASE, nowemu kształtowi i rozmieszczeniu portów, głośnik działa teraz jako jedno idealne źródło dla doskonałego obrazu dźwiękowego. Pod względem akustycznym falowód TRW naśladuje pozbawione rezonansu obciążenie czysto rezystancyjne, redukując zniekształcenia wysokich częstotliwości występujące w klasycznej tubie. Dzięki asymetrycznemu kształtowaniu dźwięku, kąt pokrycia falowodu zapewnia stałą kierunkowość do całego obszaru odsłuchowego i ulepszoną panoramę stereo.

 

Poszukując rozszerzonego basu o zwiększonej wydajności, inżynierowie RCF znaleźli sposób na usunięcie filtra górnoprzepustowego, zastępując go przyszłościowym podejściem. Przedstawiamy BMC (Bass Motion Control), nowo zaawansowaną funkcję zarządzania ekskursją woofera. Głośniki wyposażone w BMC mogą obsługiwać najniższe słyszalne częstotliwości bez wpływu na stabilność głośnika niskotonowego, z rozszerzoną liniowością i lepszą integralnością dźwięku.

 

Metoda BMC działa poprzez stworzenie pełnej mapy dynamicznego zachowania głośnika niskotonowego, w celu wygenerowania niestandardowego algorytmu, który ogranicza jedynie nadmierne wychylenia. Daje to całkowitą swobodę reprodukcji sygnału do przetwornika. Kiedy filtry górnoprzepustowe normalnie chronią ruch głośnika niskotonowego przed destrukcją, ale zmieniają zachowanie fazy, nowy algorytm BMC łamie konwencjonalną regułę. W połączeniu z technologią FiRPHASE, ART 9 oraz NX 9 posiadają poziom wydajności audio DSP nigdy nie osiągnięty w tym zakresie głośników.

 

Nowa perspektywa na liniowość


Głośniki RCF zostały zaprojektowane z wykorzystaniem autorskiej i zaawansowanej cyfrowej technologii FiR, pomyślanej tak, aby dostarczyć słuchaczowi transparentny dźwięk, absolutną czystość i doskonałe obrazowanie. Specjalne filtry FiRPHASE pozwalają na spójną dystrybucję dźwięku dla wszystkich słuchaczy bez zniekształceń fazowych, zapewniając minimalne latencje w systemie.

 

Tutoriale


Naucz się jak używać Art 9-AX

 

 

 

Cechy

Wbudowany 6-kanałowy mikser cyfrowy
Zaawansowany interfejs użytkownika z panelem dotykowym i zdalnym sterowaniem
1,75" driver ciśnieniowy i 10" Woofer
Poziom ciśnienia akustycznego do 130 dB
Bi-amping klasy D o mocy 2100 W
Podwójny przedwzmacniacz combo z zasilaniem 48V i wejściem liniowym stereo Mini-jack
Wejście audio stereo Bluetooth® z opcją parowania dwóch głośników
True Resistive Waveguide, FiRPHASE i Bass Motion Control

 

Parametry


Pasmo przenoszenia: 50 Hz ÷ 20000 Hz
Max SPL @ 1m: 130 dB
Kąt pokrycia poziomego: 100°
Kąt pokrycia pionowego: 60°
Driver ciśnieniowy:1 x 1.0″, 1.75″ v.c
Woofer:10″, 2.5″ v.c
Sygnał wejściowy:symetryczny/niesymetryczny
Złącza wejściowe:Combo XLR/Jack
Złącza wyjściowe:XLR
Częstotliwość Crossovera:1600Hz
Zabezpieczenia:Termiczne, RMS
Limiter:Soft Limiter
Regulatory:
Kolor touch panel, data entry/volume encoder, dedicated App for iOS oraz Android.
Moc całkowita:2100 W Peak, 1050 W RMS
Wysokie pasmo:700 W Peak, 350 W RMS
Niskie pasmo:1400 W Peak, 700 W RMS
Studzenie,:Konwekcyjne
Przyłączenia:
VDE
Pasmo przenoszenia:20 Hz ÷ 20 Hz
THD+N, 20dB gain, 0dBu out0.005% A-Ważone
Przetwarzanych kanałów:6
Przetwarzanie sygnału:24 Bit
Konwersja A/D-D/A:32 Bit @ 48.0 kHz
Zakres dynamiki:110
Mic:2
Remote Controlled Storable Gain:Tak
Zakres wzmocnienia:0 dB ÷ 42 dB
Poziom szumów wejściowych:-114 dBu A-Wagaed
Mic Inputs Impedancja:6 kΩ
Low Cut:20 Hz ÷ 400 Hz
Zasilanie Phantom +48V:Tak
Mono Line:2
Dobór wzmocnienia:0 dB ÷ 22 dB
Line Impedancja wejściowa:21 kΩ
A/D Zakres dynamiki:114 dB
Stereo Line:1
Dobór wzmocnienia:0 dB ÷ 10 dB
Stereo Line Impedancja wejściowa (kΩ)13 kΩ
Main MIX:1
Main Out Impedancja:150Ω
Main Out Level:22 dBu
D/A Zakres dynamiki:114 dB

Grill:Stal
Kolor:Czarny
Wysokość:572 mm / 22.52″
Szerokość:330 mm / 12.99″
Głębokość:310 mm / 12.2″
Waga:15.8 kg / 34.83 lbs
Waga z opakowaniem:17.5 kg / 38.58 lbs